Uzman Klinik Psikolog

Beni Tanıyın

Zeynep Özdaban ortaöğretim ve lise eğitimlerini Afyonkarahisar da  tamamlamıştır. Ardından psikoloji lisans eğitimini 2015 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2017 yılında Pedagojik formasyon eğitimini de tamamlayarak, 2018 yılında Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimiyle uzmanlaşmıştır.

Lisans eğitimi boyunca psikolojinin farklı alt alanlarında staj yapmıştır. Adli Psikoloji stajını İstanbul Bakırköy Adliyesi’nde Aile mahkemelerinde, özel çocukların psikososyal gelişim süreçlerini gözlemleyebilmek için rehabilitasyon merkezinde, Reem nöropsikiyatri kliniği levent şubesinde vaka analizleri ile stajlarını tamamlamıştır.

MEB onayı ile Sarıyer-Boğazhisar Eğitim kurumlarıyla Uluslararası Psikologlar Derneğinde Nisan 2015 tarihinde düzenlenen, süpervizyonlu çocuk testleri eğitiminde gönüllü olarak yer aldı. “Çocuğumu Tanıyorum” projesine aktif uygulayıcı oldu.

2017 yılında Adalet Bakanlığı onaylı İstanbul Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile gerçekleşen “Gaziosmanpaşa İlçesi Çocuk ve Ergen Eğitim-Gelişim Merkezi Uygulama Modeli:    “GENOM-İST” projesi kapsamında Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu  ve Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarında bulunarak hükümlülere uygulanan testlerde uygulayıcı testör olarak görev almıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul da  Dilkonmer Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezinde kurum psikoloğu olarak görevine başlamıştır. Ardından eğitim kurumlarında çalışma hayatına devam ederek öğrencilerle bireysel görüşmeler dışında ihtiyaç alanına göre seminerler ve atölye çalışmalarıyla kendini geliştirmeye devam etmiştir. Şu an çalışma hayatına Ankara da devam etmekte olup aynı zamanda aktif olarak danışan görmektedir.