Uzman Klinik Psikolog

Beni Tanıyın

Zeynep Özdaban ilköğretim ve lise eğitimlerini Afyonkarahisar’da  tamamlamıştır. 2015 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Psikoloji lisans eğitimini bitirerek  2017 yılında Pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır. 2018 yılında Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimiyle ise uzmanlaşmıştır.

Lisans eğitimi boyunca psikolojinin farklı alt alanlarında staj yapmıştır. Adli Psikoloji stajını İstanbul Bakırköy Adliyesi’nde Aile mahkemelerinde, özel çocukların psikososyal gelişim süreçlerini gözlemleyebilmek için rehabilitasyon merkezinde, Reem nöropsikiyatri kliniği Levent şubesinde vaka analizleri ile stajlarını tamamlamıştır.

MEB onayı ile Sarıyer-Boğazhisar Eğitim kurumlarıyla Uluslararası Psikologlar Derneğinde Nisan 2015 tarihinde düzenlenen, süpervizyonlu çocuk testleri eğitiminde gönüllü olarak yer aldı. “Çocuğumu Tanıyorum” projesine aktif uygulayıcı olmuştur.

2017 yılında Adalet Bakanlığı onaylı İstanbul Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile gerçekleşen “Gaziosmanpaşa İlçesi Çocuk ve Ergen Eğitim-Gelişim Merkezi Uygulama Modeli:    “GENOM-İST” projesi kapsamında Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu  ve Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarında bulunarak hükümlülere uygulanan testlerde uygulayıcı testör olarak görev almıştır.

İstanbul Dilkonmer Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezinde kurum psikoloğu olarak görev yapmıştır. Eğitim kurumlarında çalışma hayatına devam ederek öğrencilerle bireysel görüşmeler dışında ihtiyaç alanına göre seminerler ve atölye çalışmalarıyla kendini geliştirmeye devam etmiştir.

Şu an çalışma hayatına Ankara da devam etmekte olup aynı zamanda aktif olarak danışan görmektedir.

EĞİTİM

 • 02.2018 – KLİNİK PSİKOLOJİ (YÜKSEK LİSANS) – İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
 • 06.2017 – Pedagojik Formasyon Eğitimi – MALTEPE ÜNİVERSİTESİ
 • 06.2015 – PSİKOLOJİ (LİSANS) – İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ

SERTİFİKALAR & KATILDIĞIM SEMİNERLER

 • 07.2018 – Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi 1.Modül Eğitimi – RUH SAĞLIĞI DERNEĞİ
 • 04.2015 – Klinik Uygulamada Psikoterapi ve Vaka Analizi – KLİNİK VE ADLİ PSİKOLOJİ DERNEĞİ
 • 04.2015 – Süpervizyonlu Çocuk Testleri ( Agte, Frankfurter, Bender-Gestalt, Benton, Metropolitan, Bir İnsan Çiz, Hacettepe Kişilik Envanteri ve Rehberlik Envanterleri) ULUSLARARASI PSİKOLOGLAR DERNEĞİ
 • 02.2016 – Oyun Terapisi – İSTANBUL PSİKOLOJİ ENSTİTÜSÜ
 • 01.2016 – Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık Süpervizyon Çalışmaları – %100 BAŞARI MERKEZİ
 • 02.2015 – Psikolojik Testler Eğitimi (Goodenough Harris İnsan Çiz Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Luisa Duss Psikanalitik Öykü Tamamlama Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Kent E.G.Y Testi, Catel 2A Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Amerika Hiperaktivite Ölçeği) – KLİNİK VE ADLİ PSİKOLOJİ DERNEĞİ
 • 06.2015 – Çocuğumu Tanıyorum Projesi – TÜM ÜSTÜN ZEKALILAR DERNEĞİ
 • 10.2015 – Çocuk ve Ergen Psikoterapisinde Kullanılan Terapi Yöntem ve Teknikleri – PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ
  03.2013 – Sosyal Fobi & Psikolog Olmak – İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ KULUBÜ
 • 05.2015 – Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi – KOSGEB