ONLİNE TERAPİ NEDİR ?

Online terapi, terapist ve danışanın farklı sebeplerle yüz yüze görüşmeleri yürütemediği durumlarda internet üzerinden terapi hizmetinin sağlanmasıdır.

Yüz yüze terapinin tüm etik kurallarını kabul ederek uygulamaktadır. Bir terapide olması gereken ve uyulması gereken her kurala online terapide de dikkat edilir ve terapi kurallarına uygun hareket edilir. Online terapide birebir terapi şeklinde gerçekleşir ve terapi sırasında terapistin ve danışanın yanında kimse olmamasına özen gösterilir. Yani gerçek bir psikoterapi seansı nasılsa ona uygun şekilde gerçekleştirilir. Yaşadığınız psikolojik problemi  istediğiniz zaman istediğiniz yerden , görüntü ya da görüntüsüz şekilde düzenli olarak devam edilen terapiler ile aşabilirsiniz.

ONLİNE TERAPİYİ HANGİ DURUMLARDA TERCİH EDEBİLİRİM?
  • Şehir merkezinden uzakta, psikoterapi imkanlarının kısıtlı veya hiç olmadığı yerlerde yaşayan insanlar için psikolojik sağlık hizmetlerine kolay bir ulaşım imkanı verir. Bunun yanı sıra yolda ve trafikte harcanan zamandan kazanç sağlanır. Özellikle yoğun çalışma temposuna sahip olup, büyük şehirlerde yaşayan insanlar için yoldan ve dolayısıyla zamandan tasarruf anlamına da gelebilir.
  • Aynı zamanda, evden çıkmakta psikolojik olarak sıkıntılar çeken kişilerle de yapılabilmektedir. Online terapi ile obsesif kompülsif bozukluk, sosyal fobi, agorafobi gibi psikolojik rahatsızlıkları olan kişiler konfor alanlarından çıkmadan ve kaygı duymadan terapi görebilmektedir
  • Fiziksel koşullarından veya bazı bedensel engellerinden dolayı evlerinden ayrılamayan kişiler için de psikolojik sağlık hizmeti sunulmasını kolaylaştırır.
ONLİNE TERAPİ İŞE YARAR MI?

Bazı danışanlar online terapinin verimli ve işe yarar bir süreç olup olmayacağıyla ilgili birtakım soru işaretleri taşıyabilmektedir. Henüz deneyim kazanılmamış bir durum karşısında böyle endişelere sahip olmak gayet doğaldır.  Fakat online terapinin yukarıda sayılan katkıları ve bunların bilimsel araştırmalarla kanıtlandığı düşünüldüğünde; teknolojinin imkanlarıyla değişen ve kolaylaşan günümüz koşulları çerçevesinde, online terapinin de önemli ve etkili terapi yöntemleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Özellikle şu an içerisinde bulunduğumuz pandemi koşulları dikkate alındığında online terapi oldukça avantajlı bir yöntem olarak değerlendirilebilir.

NASIL RANDEVU ALIRIM ?
  1. Online Terapi Randevu Alma:

Web sitemiz üzerinden RANDEVU AL linkinden veya 0 (534) 304 87 20 nolu Whatsapp hattımızdan iletişime geçerek online terapi için randevu oluşturabilirsiniz.

  1. Ödeme:

Ön görüşmemiz ücretsiz olup 15 dk sürmektedir. Seans olarak devam etmek istediğiniz takdirde görüşme ücretini belirtilen hesap numarasına yatırmanız gerekmektedir.

  1. Seans Görüşmesi:

Randevu günü sizi görüntülü bir iletişim kanalı üzerinden arayacağız.

Online Terapi için Skype, Zoom ve Whatsapp uygulaması kullanmaktayız. Tercih edeceğiniz uygulamanın seans öncesinde telefonunuzda veya bilgisayarınızda kurulu olduğundan emin olunuz.

Bize Ulaşın